Northeast Florida High School Baseball

0

FIRST TEAM

P Jackson Baumeister, Sr., Bolles

The Florida State Signatory played on the mound and on the plate; 9-2 with 0.63 ERA, 145K as a pitcher, also hit 0.318 with four home runs and 1.195 OPS.

P Cody Carwile, Sr., Fleming Island

The Georgia Tech-linked southpaw has won every start of the Golden Eagles race to the final; 12-0 with a 0.77 ERA, 121 strikeouts and just 17 walks.

P Colby Frieda, Sr., Creekside

Among the most powerful starters in the state (86 K in 56 innings); Kentucky’s ace was 6-2 with a 0.75 ERA.

P Ashton Pocol, Jr., Bartram Trail

The junior Bears ace was 5-1, 1.61, striking out almost one batter per inning.

C Hunter Carns, Fr., First Coast

Made an explosive entry into high school play, averaging 0.453, 12 doubles, 24 runs, 14 steals and 1.376 OPS.

IF Aiden Mastantuno, Sr., Fleming Island

The FSU signatory obtained clutch results for Fleming Island (0.376, 72B, 22 RBI, 1.003 OPS); also contributed as a pitcher (4-1, 2.62).

SI Justin Nadeau, Jr., Sentier Bartram

Infield speedster stole 24 goals with an average of 0.418, nine doubles, three homers, 1.267 OPS; JU commit.

IF Connor Moore, Sr., St. Johns National Day

Hit 0.383 with 11 home runs, 40 RBIs, 1.208 OPS to propel Spartans’ best season; FSU also engages solid with the glove.

SI Tanner Zellem, Jr., Bolles

The Tennessee corner infielder beat 0.423 with 14 doubles, 30 RBIs in the Bulldogs’ race to the 3A semi-final.

OF Jaden Flowers, Sr., Bolles

Hit .407 with seven doubles, four homers, 31 RBIs and 1.192 OPS in a powerful formation; signed with Tallahassee Community College.

FROM Jordan Taylor, Jr., St. Johns National Day

The versatile and fast athlete had excellent hitting touch, batting .406 with eight doubles, five homers, 30 points; committed to FSU.

DE Max Williams, Jr., Clay

the left-handed hitter hit .346 with five doubles; engaged in Alabama.

UT Dillon Haines, Sr., Episcopal

The Stetson signatory hit 0.409 with four triples for the Eagles while going 7-1 with a 1.37, 88K ERA as a pitcher.

UT Rich Long, Sr., Clay

Two-Way Threat beat 0.347 with three homers and 24 points, went 6-0 with 0.44 ERA on the mound; signed with JU.

UT Chase Toonk, Sr., Nease

JU’s signer was a withdrawal machine (101 in 53 1/3 sleeves); went 6-3 with 1.31 for the Panthers.

SECOND TEAM

P Garrett Corbett, So., Bishop Kenny

P Layton Perry, Sr., Episcopal

P Easton Stevens, Jr., Baker County

P Cooper Whited, So., Sandalwood

C Jack Gidcumb, Sr., Fleming Island

SI Blake Jones, Sr., Parker

IF Finn Howell, Jr., St. Johns National Day

SI Ryan LeNeave, Sr., Suwannee

SI Logan Wilson, Jr., Clay

OF Cason Milton, Sr., Baker County

OF Drew Homitz, Sr., Fleming Island

DE Conner Guy, Fr., Keystone Heights

UT Brennan Baker, Sr., Mandarin

UT Brad Hodges, Jr., St. Johns National Day

UT Sully Brackin, Jr., Bolles

THIRD TEAM

P Dylan Cope, Jr., First Coast

P Josh Kear, Sr., Fernandina Beach

P Gabe Moorer, Sr., Fletcher

P Nathan Webb, Jr., Mandarin

C Nick Wrubluski, Jr., Bishop Snyder

SI Hunter Corbin, Sr., Suwannee

SI Waz Rollings, therefore, Providence

IF Connor McGarity, Sr., Episcopal

SI Scott Griesemer, Sr., Ponte Vedra

DE Ethan Wilford, Jr., Trinity Christian

DE Leggarius Johnson, Sr., Hilliard

OF Trent May, Jr., Christian University

UT Tripp Davis, Sr., Union County

UT Hunter Pankey, Jr., Saint-Joseph

UT Layton DeLoach, Sr., Palatka

HONORABLE MENTION

SI Gavin Abrams, Sr., Nease; 1B Blake Barkoskie, Sr., Bishop Kenny; DE Jalen Bell, Sr., First Coast; 2B Tyler Bernstein, Jr., Ponte Vedra; IF Gunner Boree, Sr., Bolles; P Brett Corbitt, So., Eagle’s View; OF Josh Corby, Sr., Sandalwood; P John Costa, Sr., Bishop Kenny; UT Whip Davis, Sr., Union County; UT Brett Dennis, So., Providence; DE Brody DeLamielleure, So., Bartram Trail; P Dylan Dudones, Sr., Fleming Island; 2B Cole Durham, So., Stanton; UT Matthew Gill, Jr., Suwannee; SS Mason Gray, Sr., Colombia; P Hayden Gustavson, So., Fort White; SS Luke Hayes, Jr., St. Augustine; SI David Herring, Sr., Lee; SI Thomas Hoff, Jr., Paxon; UT Nick Joyner, Sr., Raines; SI Jase Knabb, Jr., Baker County; SS Alex Lovaglio, Jr., Menendez; C Eli Maddox, Jr., Paxon; UT Jordan Martin, Jr., Mandarin; DE Jackson Mayo, Sr., Bolles; UT Zach Mehl, Jr., Englewood; SS Charley Mims, Jr., Parker; IF Coast Moyle, Sr., Christian University; DE Andrew Myers, Sr., Yulee; SI Sebastian Ortiz, Jr., Bishop Snyder; SS Carson Osteen, Sr., Keystone Heights; SI Jake O’Steen, Jr., Union County; IF Blake Parker, Sr., Clay; SI Jordan Rhoden, Jr., Baldwin; SS Chris Romano, Jr., Creekside; P Jordan Rosepiler, Sr., West Nassau; DE Jacob Rowe, Jr., Ridgeview; UT Dannon Smith, Sr., Oakleaf; P Dakota Stone, Jr., Atlantic Coast; P Drew Sullivan, Sr., Trinity Christian; 3B Josh Thomas, Sr., St. Augustine; P Brady Toney, Fr., Wolfson; UT Jeremiah Ways, So., Westside; IF Trent White, Jr., Middleburg; DE Kobe Wiggins, Sr., Sandalwood; DE Harry Williams, Jr., Jackson; 1B Luke Wilson, Sr., Stanton.


Source link

Share.

Comments are closed.